Regulamin

REGULAMIN SPRZEDAŻY KSIĘGARNI INTERNETOWEJ www.handybooks.pl

Warunki korzystania ze stron www.handybooks.pl oraz www.ebooksy.pl

Warunkiem poprawnego działania stron jest korzystanie z przeglądarek internetowych takich jak: Internet Explorer, Chrome, Firefox, Opera.

Właścicielem Sklepu Internetowego jest firma HANDYBOOKS-STUDIO, Maciej Matasek wpisana do Ewidencji Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Wójta Gminy Rokietnica pod numerem 2147/2007
ul. Legionów Polskich 26
62-090 Rokietnica
tel. (61) 667 51 06, kom. 605 358 451
NIP: 927-127-56-24
REGON: 970687253

Regulamin sklepu obowiązuje od 01.09.2015

Regulamin Sklepu Internetowego handybooks.pl definiuje zasady zamówień oraz sprzedaży towarów na stornach www.handybooks.pl i www.ebooksy.pl. Złożenie przez klienta zamówienia na określony towar oznacza akceptację postanowień niniejszego Regulaminu.

Towary oferowane w Sklepie są nowe i pozbawione wad, chyba że w opisie Towaru wskazano, że towar jest używany, lub nosi znamiona użytkowania.

Warunki ogólne sprzedaży wysyłkowej

 1. Sklep internetowy handybooks.pl (dalej: 'Sklep/Sprzedawca') prowadzi sprzedaż detaliczną książek za pośrednictwem Internetu w oparciu o niniejszy Regulamin.

 2. Regulamin określa zasady i warunki korzystania ze Sklepu, a także prawa i obowiązki Właściciela Sklepu i Klientów.

 3. Klient, składając zamówienie w Sklepie oświadcza, że zapoznał się z Regulaminem i akceptuje zawarte w nim postanowienia.

 4. Zamówienia w sklepie internetowym można składać 24 godziny na dobę przez cały rok. Zamówienia telefoniczne można składać pod numerem (61) 667 51 06 lub 605 358 451 w godzinach od 10.00 do 18.00 od poniedziałku do piątku.

 5. Zamówienia złożone przez internet w dni powszednie po godz. 18.00, w soboty, w niedziele oraz w święta realizowane będą w kolejnym dniu roboczym.

 6. Niezbędnym warunkiem realizacji zamówienia jest podanie adresu e-mail oraz numeru telefonu. W przypadku zamówienia przesłanego drogą internetową Zamawiający zostanie poinformowany o jego przyjęciu poprzez e-mail, w którym będą podane wszystkie informacje dotyczące zamówienia, formy wysyłki i płatności oraz dane adresowe Zamawiającego.

 7. Sklep zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówień w których podano niekompletne dane teleadresowe lub wzbudzających inne wątpliwości.

 8. Sklep zastrzega sobie możliwość anulowania zamówienia w przypadku całkowitego braku możliwości kontaktu z Klientem.

 9. W przypadku braku towaru w magazynie Zamawiający zostanie poinformowany o tym fakcie oraz związanym z tym wydłużeniem czasu realizacji zamówienia. Jeżeli Zamawiający nie wyrazi zgody na wydłużenie czasu realizacji zamówienia, może całkowicie zrezygnować z zamówienia bądź też zrezygnować tylko z pozycji, która wydłuża czas realizacji całego zamówienia.

 10. Zamawiający może zmodyfikować lub wycofać złożone zamówienie telefonicznie (61) 667 51 06 lub 605 358 451 lub drogą elektroniczną wysyłając e-mail na adres zamowienia@handybooks.pl.

 11. Zamawiający nie może dokonać modyfikacji zamówienia, które zostało już zrealizowane i wysłane.

 12. Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy Towarze w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

 13. Ceny towarów znajdujących się w Sklepie wyrażone są w polskich złotych i zawierają podatek VAT (ceny brutto).

 14. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wycofywania niektórych towarów z oferty sklepu oraz wprowadzania nowych, a także wprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych w Sklepie bądź wprowadzania w nich zmian. Uprawnienie, o którym mowa w zdaniu poprzednim nie ma wpływu na zamówienia złożone przed datą wejścia w życie zmiany ceny, warunków akcji promocyjnych i będą one realizowane na wcześniejszych zasadach.

 15. Do każdego zamówienia dołączane jest potwierdzenia kupna - faktura VAT.

Płatności i dostawa towaru

 1. Należność za zamówiony towar Zamawiający może uregulować w następujący sposób:

  • przesyłka za pobraniem - Zamawiający reguluje należność przy odbiorze przesyłki; usługa dostępna wyłącznie za pośrednictwem Poczty Polskiej - wyłącznie na terenie Polski.

  • przedpłata kartą kredytową umożliwiającą płatności on-line. Autoryzacja kart kredytowych wykonywana jest przez profesjonalny podmiot trzeci - firmę PayU. W przypadku wyboru płatności kartą kredytową, Klient przekierowywany jest do stosownej strony, umożliwiającej autoryzację karty utrzymywanej na niezależnym serwerze. Podawane tam dane są znane wyłącznie Centrum Autoryzacji Kart Kredytowych, natomiast sposób przekierowania jest zabezpieczony dodatkowym system potwierdzeń gwarantującym, iż przekazane pieniądze z autoryzacji karty trafią na konto Sklepu i zostaną dodatkowo skojarzone z dokonaną transakcją.

  • Przelew bankowy na konto Sklepu. (BZ WBK 47 1090 1737 0000 0000 7200 7510, Handybooks-Studio Maciej Matasek, 62-090 Rokietnica, ul. Legionów Polskich 26)

  • przelew bankowy online. Bezpieczeństwo przelewów zapewnia firma PayU. Usługa polega na pełnej integracji procesu płatności w sklepie internetowym z systemem bankowym.
   Podczas finalizowania zakupu wszystkie dane przelewu są wypełniane automatycznie. Przelew realizowany jest natychmiast, w godzinach księgowania banku.

 2. W przypadku płatności przelewem tradycyjnym lub elektronicznym, kartą płatniczą lub kredytową za pośrednictwem systemu transakcyjnego płatności online PayU, Klient zobowiązany jest zapłacić za produkty i koszt dostawy w terminie 7 dni od dnia przyjęcia zamówienia przez Sprzedawcę. Sprzedawca na prośbę Klienta może wyznaczyć Klientowi dodatkowy termin do wpłaty należności.Dostawa odbywa się w sposób wybrany przez Zamawiającego i określony w zamówieniu.

 3. Za datę zapłaty uznaje się datę uznania rachunku bankowego Sprzedawcy.

 4. W razie braku zapłaty pełnej ceny w terminie lub po wyznaczeniu przez Sprzedawcę dodatkowego terminu zapłaty, Sprzedawca może anulować zamówienie Klienta, o czym Klient zostanie poinformowany. Jeżeli Klient zapłacił część ceny, Sprzedawca zwraca mu wpłaconą kwotę przelewem na konto podane przez Klienta.

 5. Dokonując zapłaty przelewem tradycyjnym lub elektronicznym na konto bankowe Sprzedawcy, w tytule przelewu należy podać numer zamówienia nadany przez Sprzedawcę.

 6. W razie braku numeru zamówienia w tytule przelewu Sprzedawca podejmuje starania w celu ustalenia tego numeru poprzez kontakt się z Klientem. W razie niemożliwości ustalenia numeru zamówienia do danego przelewu Sprzedawca zwraca wpłaconą kwotę na rachunek bankowy, z którego został nadany przelew, a zamówienie jest anulowane.

 7. Sprzedawca oświadcza, iż dołoży wszelkich starań, aby zamówienie Klienta zostało zrealizowane w terminie podanym w informacji mailowej potwierdzającej odebranie zamówienia, licząc od następnego dnia roboczego po otrzymaniu przez Sprzedawcę płatności.

 8. Warunek dokonania płatności nie obowiązuje w przypadku, gdy Klient dokonuje płatności za pobraniem.

 9. Przesyłki dostarczane są przez Pocztę Polską lub firmę kurierską UPS.

 10. Koszty wysyłki na obszarze Polski:

  • Płatność Kartą i Przelewem

   1. Poczta Polska

    • Przy zamówieniu do 60 zł - koszt wysyłki 8zł

    • Przy zamówieniu powyżej 60 zł - koszt wysyłki 0 zł

   2. Firma Kurierska UPS

    • Przy zamówieniu od 150 zł do 300 zł - koszt wysyłki 10 zł

    • Przy zamówieniu powyżej 300 zł - koszt wysyłki 0 zł

     Wysyłka kurierska możliwa jest tylko w przypadku zamówień realizowanych na terenie Polski i płatnych przelewem lub kartą kredytową.

   3. Koszty wysyłki wersji elektronicznej (ebook) do pobrania - 0 zł.

  • Płatność przy odbiorze (pobranie):

   1. Poczta Polska

    • Przy zamówieniu do 100 zł - koszt wysyłki 15 zł

    • Przy zamówieniu powyżej 100 zł - koszt wysyłki 0 zł

 11. Koszty wysyłki poza granicę Polski

  • Koszty wysyłki do krajów europejskich - 24 zł + 10 zł za każdy produkt.

  • Koszty wysyłki do krajów poza Europą - 24 zł + 22 zł za każdy produkt.

  • Koszty wysyłki wersji elektronicznej (ebook) do pobrania - 0 zł.

  • W przypadku zamówień za granicę jedyną możliwą formą płatności jest płatność kartą kredytową lub przelewem.

 12. Odbiór osobisty zamówienia

  • Zamówienia z odbiorem osobistym w biurze należy składać jedynie za pośrednictwem strony www.handybooks.pl

  • Po złożeniu zamówienia Klient otrzymuje potwierdzenie przyjęcia zamówienia do realizacji.

  • Czas oczekiwania na zrealizowanie zamówienia wynosi od 3 do 5 dni roboczych. W przypadku opóźnień Klient jest informowany o zaistniałej sytuacji.

  • Klient otrzymuje e-mail potwierdzający możliwość odbioru zamówienia wraz z informacją o terminie odbioru.

  • Płatność możliwa jest kartą płatniczą, przelewem, a także przy odbiorze - jedynie gotówką.

  • Wszystkie zamówienia można odebrać jedynie w dni robocze, w siedzibie Wydawnictwa, mieszczącej się przy ul. Legionów Polskich 26 w Rokietnicy, w godzinach 10-18.

  • W przypadku rezygnacji z zamówienia Klient jest zobowiązany poinformować Sklep o zaistniałym fakcie poprzez e-mail: zamowienia@handybooks.pl lub telefonicznie pod nr tel.: 61 667 51 06 lub 605 358 451

 13. Wysyłki poza granice Polski nadawane są priorytetowym listem poleconym.

 14. Czas realizacji zamówienia w przypadku dostawy poza granice Polski od momentu złożenia zamówienia do chwili dostawy do Zamawiającego (uwzględniane są tylko dni robocze) wynosi 14 dni.

 15. Przesyłki poza granice Polski będą wysyłane tylko w przypadku gdy Zamawiający wybierze płatność kartą kredytową lub przelewem. W przypadku wysyłania zamówionego towaru za granicę przesyłka może podlegać opłatom importowym i podatkom, nakładanym przez służby celne kraju przeznaczenia. Wszelkiego rodzaju formalności i koszty z tym związane ponosi osoba dokonująca zakupu. Sklep handybooks.pl nie ma wpływu na ewentualną wysokość dodatkowych opłat związanych z obsługa celną.

 16. Sklep pokrywa koszty wysyłki dla przesyłek wysyłanych za pośrednictwem Poczty Polskiej przy zamówieniu przekraczającym 60 złotych (w przypadku przedpłaty na konto oraz płatności przy odbiorze).

 17. Czas wysyłki zamówień, licząc od chwili złożenia zamówienia przez Zamawiającego, wynosi 3-5 dni roboczych. Z wyjątkiem okresów inwentaryzacji magazynu oraz dni świątecznych.

 18. Czas realizacji zamówienia od momentu złożenia zamówienia do chwili dostawy do Zamawiającego (uwzględniane są tylko dni robocze), wynosi w przypadku:

  • Poczty Polskiej 7 dni roboczych,

  • Firmy Kurierskiej UPS Polska 2 dni robocze.

Zwrot towaru

 1. Na podstawie Ustawy z dnia 2 marca 2000 roku "O ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny" (Dz. U. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.) Zamawiający może zrezygnować z towaru kupionego w Sklepie bez podania przyczyny w ciągu 21 dni od daty odebrania przesyłki.

 2. Zwrot jest możliwy tylko wówczas, gdy towar nie był używany, kopiowany ani nie został w żaden sposób zniszczony. Towary zwracane powinny być w idealnym stanie, gwarantującym możliwość ich dalszej sprzedaży. Produkt musi być kompletny, tzn. musi zawierać wszystkie elementy składowe.

 3. Zwracany towar należy odesłać razem z otrzymanym dokumentem sprzedaży (fakturą VAT) na adres: HANDYBOOKS-STUDIO, Maciej Matasek, ul. Legionów Polskich 26, 62-090 Rokietnica.

 4. Pieniądze za zwrócony towar zostaną oddane w ciągu 14 dni roboczych przelewem bankowym na konto wskazane przez Zamawiającego.

 5. Sklep nie przyjmuje zwrotów wysłanych na pobraniem.

Reklamacje

 1. Wszystkie towary dostępne w sklepie objęte są 12 miesięczną gwarancją.

 2. Podstawą przyjęcia reklamacji jest dowód zakupu towaru – faktura VAT.

 3. Zgodnie z art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z dnia 24 czerwca 2014 r., poz. 827) Klient będący konsumentem, który zakupił Towar za pośrednictwem Sklepu internetowego ma prawo do odstąpienia od umowy bez podawania przyczyn w terminie 14 dni (do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem).

 4. Odstąpienie od umowy może dotyczyć wszystkich Towarów objętych zamówieniem albo ich części.

 5. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Klient powinien poinformować Sprzedawcę o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia o odstąpieniu od umowy - mailowo na adres zamowienia@handybooks.pl

 6. Zwracany Towar nie może nosić śladów korzystania poza koniecznymi do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonalności Towaru.

 7. Klient ma obowiązek zwrócić towar Sprzedawcy – na swój koszt – niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy (do zachowania terminu wystarczy odesłanie towaru przed jego upływem).

 8. Klient ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości Towaru będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania Towaru.

 9. Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od otrzymania oświadczenia klienta o odstąpieniu od umowy, zwrócić klientowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia.

 10. Konsument pokrywa wszystkie bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy tytułem odstąpienia od umowy tj. koszty opakowania, zabezpieczenia i nadania.

 11. Reklamacja dotycząca niedostarczonej przesyłki powinna zostać zgłoszona w Biurze Obsługi Klienta telefonicznie (61 667 51 06 lub 605 358 451) lub drogą elektroniczną na adres mailowy zamowienia@handybooks.pl

 12. Po uprzednim skontaktowaniu się ze Sklepem (telefonicznie (61) 667 51 06 lub 605 358 451 lub drogą elektroniczną na adres zamowienia@handybooks.pl) Zamawiający odsyła reklamowany towar na adres Sklepu wraz adres HANDYBOOKS-STUDIO, Maciej Matasek, ul. Legionów Polskich 26, 62-090 Rokietnica.

 13. W przypadku nieuznania reklamacji towar jest odsyłany do Nabywcy na koszt Sklepu.

 14. Sklep zobowiązuje się do udzielenia Nabywcy odpowiedzi na reklamację w terminie 7 dni roboczych od daty otrzymania reklamowanego towaru oraz podanie terminu dostarczenia Zamawiającemu towaru po obsłudze reklamacji.

 15. Za datę otrzymania reklamowanego towaru przyjmuje się dzień, w którym towar ten zostanie dostarczony do siedziby Sklepu.

Zakup produktów w formie elektronicznej ebook (do pobrania)

 1. Sklep www.handybooks.pl oraz www.ebooksy.pl umożliwia składanie zamówień w trybie elektronicznym na wybrane produkty jako pliki do pobrania nazywane ebookami (format: pdf)

 2. Kupujący dostaje potwierdzenie złożonego zamówienia drogą elektroniczną na podany adres e-mail.

 3. Realizacja zamówienia rozpoczyna się po dokonaniu wpłaty, w formie przelewu lub płatności kartą kredytową, na podane konto. Dostawa następuje po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie bankowym, następnie drogą mailową Zamawiający otrzymuje aktywny link gotowy do pobrania produktu.

 4. Koszty wysyłki wersji do pobrania wynoszą 0 zł.

 5. W przypadku nieuregulowania opłaty Kupujący w odstępie 7 dni roboczych od złożenia zamówienia zostanie poinformowany o niedokonaniu płatności.

 6. Sprzedawca udostępnia Klientowi zamówione treści cyfrowe (ebooki) najpóźniej w ciągu 24 godzin od daty zaksięgowania pieniędzy na koncie bankowym Sklepu.

 7. Pliki udostępniane są do pobrania maksymalnie 3 razy.

 8. Przy składaniu zamówień na towary wysyłane drogą elektroniczną, nie ma możliwości łączenia go z produktami w wersji fizycznej (drukowanej). Promocje i rabaty obowiązujące w chwili składania zamówienia nie łączą się.

 9. Dokument dowodu zakupu (faktura VAT) wysyłane są na życzenie Zamawiającego.

 10. W przypadku rezygnacji z zamówienia po uprzednim opłaceniu go przez Zamawiającego Sklep dokona zwrotu wpłaconych pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Klienta

 11. Klient może zgłosić reklamację, gdy pobrany plik jest uszkodzony lub dokona zakupu i dnia następnego, po dniu dokonania płatności nie zostanie mu udostępniona możliwość pobrania pliku. Reklamację należy przesłać na adres mailowy: zamowienia@handybooks.pl

 12. Ze względu na charakter sprzedawanych produktów Klient nie ma możliwości odstąpienia od umowy po pobraniu pliku.

Złożenie zamówienia w Sklepie oznacza zaakceptowanie postanowień tego regulaminu. W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego.

Polityka prywantości i ochrony danych 

Dane osobowe
1. W czasie korzystania ze sklepu internetowego Zamawiający może zostać poproszony o podanie swoich danych osobowych:
- podanie pełnych danych osobowych konieczne jest w celu poprawnej realizacji składanych poprzez stronę www.handybooks.pl i ebooksy.pl  zamówień na książki lub ebooki. Niezbędne jest podanie takich danych jak: imię i nazwisko, adres e-mail, adres zamieszkania, nr telefonu. W formularzu rejestracyjnym należy zaznaczyć czy jest się zainteresowanym otrzymywaniem newslettera z informacjami o aktualnej ofercie i promocjach w sklepie, a także zgodnie z obowiązującą Ustawą o ochronie danych osobowych - dobrowolnie wyrazić zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla celów realizacji składanych zamówień. Dane osobowe przetwarzane są wyłącznie w celu realizacji zamówienia - wysyłki zakupionych książek lub ebooków.

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Handybooks, Maciej Matasek z siedzibą w Rokietnicy, ul. Legionów Polskich 26, NIP 9271275624, zarejestrowane przez Wójta Gminy Rokietnica.

2. W przypadkach i na zasadach określonych w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 roku ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002, Nr 101, poz. 926 z późn. zmianami) oraz w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 ze zm.), Zamawiający ma prawo żądania uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania danych osobowych, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia, jeżeli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem prawa albo są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane, a także ma prawo żądania zaprzestania przetwarzania jego danych osobowych.

3. Dane osobowe Klientów naszego serwisu nie są udostępniane ani sprzedawane podmiotom zewnętrznym. Sprzedawca gwarantuje poufność wszelkich udostępnionych mu danych osobowych.

4. Po zrealizowaniu zamówienia dane osobowe, teleadresowe oraz mailowe są usuwane z systemu, z wyłączeniem tych Klientów, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie od Wydawnictwa informacji handlowych i marketingowych, dotyczących promocji w księgarni Internetowej handybooks.pl i ebooksy.pl drogą elektroniczną.

5. Wydawnictwo HANDYBOOKS nie odpowiada za naruszenia poufności danych powstałe z przyczyn od niego niezależnych, w szczególności wynikłych z włamań do sieci, kradzieży sprzętu a także innych nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

Poczta e-mail/newsletter

1. Zastrzegamy sobie prawo do wysyłania wiadomości e-mailowych osobom, które składając zamówienie w Sklepie wyraziły zgodę na otrzymywanie newslettera.

2. Mailing może zawierać informacje dotyczące bieżącej oferty, akcji promocyjnych, wznowień oraz nowości wydawniczych, a także inne informacje związane z działalnością wydawnictwa i sklepu.

Płatność kartą płatniczą i przelewy on-line

1. W przypadku gdy Klient wybierze opcję płatności kartą płatniczą, do firmy PayU Sp. z o.o. przekazywane są dane teleadresowe podawane jako adres płatnika oraz dodatkowo email Klienta. Wydawnictwo i sklep HANDYBOOKS nie przechowuje i nie przetwarza danych dotyczących kart płatniczych swoich Klientów. Serwis PayU Sp. z o. o. jest odpowiedzialny za dane podane w jego formularzach, które są zabezpieczone odpowiednimi technologiami.

Zastrzeżenia

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w naszej polityce prywatności. Osoby odwiedzające nasz serwis internetowy obowiązuje aktualna jej wersja, dostępna na tej stronie.